Doutník roku 2009

Prestižní časopis a internetový magazín Cigar Aficionado vyhlásil jako každý rok 25 nejlepších doutníků roku. Pro rok předchozí se jasným vítězem stal fantastický doutník Padrón Family Reserve No. 45 Maduro.

Padrón Family Reserve No. 45 Maduro pochází z edice, která byla vydána při příležitosti 45. výročí vzniku firmy jenž založil José Orlando Padrón. José Orlando Padrón se vydal do Ameriky v roce 1960 za vidinou „amerického snu“. Chtěl jako spousta dalších uspět a zbohatnout ve světě obchodu a velkých financí. Už od útlého věku bylo jeho snem vyrábět a dodávat na trh doutníky, které se kvalitou budou rovnat věhlasné Kubě. Darem dostal od přítele malé kladívko se kterým se posléze začal živit jako truhlář. Pracně vydělané peníze potom investoval do budování malé firmy, která se zabývala výrobou doutníků. Od té doby začala nově vzniklá firma Padrón Cigars Inc. produkovat jedny z nejkvalitnějších doutníků na světě.

Doutníky Padron se již pravidelně umísťují na čele v žebříčku, který magazín Afficionado vydává již 6 let. Za tu dobu se Padron umístil hned třikrát na prvním místě.

Padrón Family Reserve No. 45 Maduro je silnější než jiné doutníky této značky, doutník je silně kořeněný s výraznými tóny kávy. Jako výplň jsou použity ty nejstarší a nejkvalitnější tabákové listy, podle prezidenta firmy se jedná o 10 let staré listy z tabákových rostlin. Tento výjimečný doutník je balen v dárkové dřevěné kazetě po deseti kusech.

You may also like...