Doutník roku 2011 Alec Bradley Prensado Churchill

Prestižní doutníkový magazín Cigar Aficionado každý rok vyhlašuje top 25 nejlepších doutníků světa. I letos tomu nebylo jinak, celoroční poctivé ochutnávání doutníků a kontrola a zkoumání jejich kvality je zárukou objektivních výsledků a použitelných měřítek pro všechny příznivce prémiového kuřiva. Magazín Cigar Aficionado má bohatou historii a mezi odborníky patří mezi vůbec nejdůležitější zdroj informací z doutníkové světa, jeho redaktoři pravidelně přinášejí zajímavé články, videa a hodnocení doutníků i příslušenství.

Letos se mezi nejlepšími 25-ti doutníky opět objevila záplava nekubánských doutníků, ostatně již několik posledních let tomu není jinak. Nikaragua, Honduras či Dominikánská republika hrají prim i v jiných anketách a top hodnoceních. Nekubánské doutníky si již získaly ve světě punc kvality a dobré jméno vycházející z tvrdé práce rodin a firem, které tyto doutníky vyrábí. Na rozdíl od kubánských doutníků nemohou tolik těžit z historie a tak věnují maximum úsilí tomu, aby si jejich doutníky získaly zvučné jméno především díky vysoké kvalitě.

Ve velké konkurenci všech možných značek Kubánských, Nikaragujských či Dominikánských doutníků letos prestižní 1. pozici získal doutník Alec Bradley Prensado Churchill, jenž je vyráběn v Hondurasu.

Zakladatelem značky Alec Bradley je Alan Rubin, který se již v roce 1996 vrhl do doutníkového podnikání s doutníky, jenž byly primárně určeny pro golfové kluby. Tento podnik však nebyl příliš úspěšný a tak se později Alan rozhodl, že vybuduje firmu která bude vyrábět vlastní doutníky a nabízet je do maloobchodů. Firmě dal název podle křestních jmen svých dvou synů Alec a Bradley.

Začátky byly těžké a firma se často potýkala s velkými dluhy a složitou situací. Neustálý boj o zákazníka a snaha o udržení kvality a vysokého standardu se však po letech čekání vyplatila, když v roce 2007 uvedla firma na trh doutník Alec Bradley Tempus. Ten získal vysoká hodnocení v mnoha prestižních mediích zabývajících se hodnocením doutníků, výrazně pozvedl prodej doutníků značky Alec Bradley a katapultoval tuto firmu mezi přední, vážené výrobce prémiového kuřiva.

V roce 2009 přichází další velký úspěch s uvedením nové směsi tabáků Alec Bradley Prensado. Tyto doutníky získaly opět vysoké hodnocení a byly velmi kladně přijaty na doutníkovém trhu.

Doutník Alec Bradley Prensado Churchill je tedy vítězem a nejlepším doutníkem roku 2011. Doutník je vyráběn v továrně Raices Cubanas ve městě Danlí v Hondurasu. Má přesný tvar, dokonalé zpracování hlavy a sametový, hladký krycí list. Alec Bradley Prensado Churchill je svěží doutník s podmanivými tóny pravé kůže, čokolády a koření.

You may also like...