Doutníky a alkohol

Ke kvalitním doutníkům neodmyslitelně patří i sklenička dobrého pití. Kuřáci doutníků si rádi užijí svoji chvilku s prémiovým doutníkem a vyšperkují ji douškem lahodného moku, který chuť doutníku ještě více prohloubí a umocní. V případě kvalitních prémiových doutníků je ale více než vhodné sáhnout po sklence s obsahem, který lze také považovat za kvalitní. Velmi oblíbená je kombinace doutníku se skotskou whiskey, zejména za horkých letních večerů neboť několikaletá whiskey se pije dlouho a pomalu stejně tak jako se kouří kvalitní Havana. Kuřáci doutníků nezřídka sáhnou i po tradičním koňaku, který svoji jemnou chutí dokáže nechat vyniknout především doutníkům výrazných chutí a vůní.

Jaké whiskey bychom tedy k doutníkům mohli doporučit? Z těch notoricky známých můžeme zmínit whiskey Johnnie Walker, která patří mezi nejprodávanější luxusní alkohol na světě a jenž získala mnoha prestižních světových ocenění vyzdvihujících chuť, vůni a tradici výroby této legendární značky. Johnnie Walker je známý především svou řadou barevně rozlišených lahví Black Label, Blue Label, Gold Label či Green Label. Další značkou, kterou je nutné zmínit je Jack Daniel’s, známá Tennessee Whiskey s mnohaletou tradicí a obrovskou popularitou, prosnulá především svoji jemností a unikátností výroby. Nezanedbatelnou pozici na trhu a světovou oblibu si svými kvalitami vydobyla i Whisky Tullamore Dew, která patří mezi Irské whiskey jenž je známá svojí čistou a pronikavou chutí a vůní.

Z kategorie koňaků je nutno jmenovat především Rémy Martin, známou a dnes již legendární značku z Francie, udržující si dlouhá léta punc výjimečnosti a kvality která jde ruku v ruce s kvalitou kubánských doutníků. Populární jsou především drahé a luxusní značky Rémy Martin Extra či Rémy Martin X.O. Excellence. Tyto koňaky patří k opravdovému luxusu i díky balení, které je elegantní a nápadité.

You may also like...