Doutníky Cohiba – legenda u soudu

Novinky

Kdo by neznal legendu, která nosí ve světě doutníků hrdě svoje jméno řadu let. Doutníky Cohiba si za roky svojí existence vydobily nevyhnoucí slávu, když prošly rukama mnoha státníků a významných osobností. Kaňkou na jejich existenci je však obchodní embargo, které uvalily spojené státy na Kubánský ostrov v roce 1962 jako reakci na proti americký režim kubánského vůdce Fidela Castra. Díky tomuto omezení se kterým souvisí i nemožnost registrace ochranné známky značky Cohiba ve spojených státech se na trh v USA paradoxně dostaly doutníky stejnojmenné značky, které však se zmíněnou legendou nemají pranic společného.

Již dlouhá léta se tedy vleče spor o jméno Cohiba ve kterém se snaží Kuba dostát svých práv a zajistit tak ochranu jména, které v této zemi vzniklo. Spor v posledních letech nabral na síle a vyústěním toho bylo rozhodnutí Newyorského soudce Roberta W. Sweeta ve prospěch Kubánského doutníkového průmyslu. Soud vydal rozhodnutí, že General Cigar Company Inc (společnost, která vyrábí „nepravé“ doutníky Cohiba v USA) již nesmí prodávat své doutníky Cohiba ve spojených státech, soudce přesně uvedel, že si tato společnost vybrala známou značku doutníků aby na jejím jménu založila marketingovou kampaň a zneužila tak její hodnotu a dobré jméno.

Společnost General Cigar se však vzápetí odvolala a čeká na další rozhodnutí soudu.

Další vývoj celého sporu však nasvědčuje tomu, že nebude dlouho trvat a doutníky Cohiba budou prodávány pouze jako originál vyrobený na Kubě.

Podobné články

  • Žádné podobné články
Tagy:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.