Doutníky Cohiba – legenda u soudu

Kdo by neznal legendu, která nosí ve světě doutníků hrdě svoje jméno řadu let. Doutníky Cohiba si za roky svojí existence vydobily nevyhnoucí slávu, když prošly rukama mnoha státníků a významných osobností. Kaňkou na jejich existenci je však obchodní embargo, které uvalily spojené státy na Kubánský ostrov v roce 1962 jako reakci na proti americký režim kubánského vůdce Fidela Castra. Díky tomuto omezení se kterým souvisí i nemožnost registrace ochranné známky značky Cohiba ve spojených státech se na trh v USA paradoxně dostaly doutníky stejnojmenné značky, které však se zmíněnou legendou nemají pranic společného.

Již dlouhá léta se tedy vleče spor o jméno Cohiba ve kterém se snaží Kuba dostát svých práv a zajistit tak ochranu jména, které v této zemi vzniklo. Spor v posledních letech nabral na síle a vyústěním toho bylo rozhodnutí Newyorského soudce Roberta W. Sweeta ve prospěch Kubánského doutníkového průmyslu. Soud vydal rozhodnutí, že General Cigar Company Inc (společnost, která vyrábí „nepravé“ doutníky Cohiba v USA) již nesmí prodávat své doutníky Cohiba ve spojených státech, soudce přesně uvedel, že si tato společnost vybrala známou značku doutníků aby na jejím jménu založila marketingovou kampaň a zneužila tak její hodnotu a dobré jméno.

Společnost General Cigar se však vzápetí odvolala a čeká na další rozhodnutí soudu.

Další vývoj celého sporu však nasvědčuje tomu, že nebude dlouho trvat a doutníky Cohiba budou prodávány pouze jako originál vyrobený na Kubě.

You may also like...