Zemřel Ernst Schneider, šéf doutníků Davidoff

Dr. Ernst Schneider, šéf značky Davidoff která je ve světě známá především kvalitními doutníky zemřel v úterý 13.října ve věku 88 let. Ernst Schneider se zasloužil o rozvoj a věhlas značky Davidoff po celém světě nejen v oblasti výroby a prodeje doutníků, ale i parfémů, peněženek, brýlí a dalšího luxusního sortimentu.

Ernst Schneider se narodil v Basileji ve Švýcarsku 13. března 1921 jako druhý nejstarší ze čtyř dětí. Ernst dokončil studie s doktorátem a v roce 1945 začal budovat svoji kariéru u Červeného kříže jako zástupce v koncentračních táborech. Tato práce mu později přinesla místo v právním oddělení tehdejšího federálního politického odboru v Bernu, kde pracoval až do roku 1948. V roce 1948 se oženil s Annemarie Huppuchovou a poté nastoupil do firmy jejího otce Max Oettinger AG, která se zabývala exportem a importem doutníků z celého světa. Ernst se ve firmě velmi rychle zapracoval a zasloužil o její další rozvoj do oblasti prodeje cukrovinek a maloobchodního prodeje doutníků a doutníkového příslušenství. V roce 1967 se stává ředitelem firmy Oettinger Group. Při své práci na sídle firmy z Ženevě se setkává se Zino Davidoffem o kterého kupuje trafiku. Později se z Ernsta a Zina stávají velcí přátelé s tím, že v roce 1970 se Zino rozhodl předat práva na užívání značky Davidoff Ernstu Schneiderovi. Spojení Oettinger a Davidoff slaví úspěchy a doutníky značky Davidoff se stávají stále oblíbenější. V roce 1980 dochází k zásadnímu rozhodnutí a změně díky které se základna firmy Oettinger Imex AG přesouvá do Dominikánské republiky kde provozuje vlastní továrnu na výrobu doutníků.

Díky prozíravosti Dr. Ernst Schneider předal před několika málo lety rodinný podnik svým dvěma starším dcerám, které spolu s ním pokračovaly s rozvoji a budování rodinného podniku v souladu s duchem a filozofií, kterou do podniku vložil právě Ernst.

Dr. Ernst Schneider umírá 13.října v roce 2009 obklopen svými blízkými a přáteli.

You may also like...