Romeo y Julieta Short Churchill – oblíbený doutník

Doutník Romeo y Julieta Short Churchill patří mezi hrdé zástupce dnes již legendární značky kubánských doutníků a nutno říci i mezi nejoblíbenější z celé škály, kterou značka jenž převzala název z Shakespearovy hry Romeo a Julie nabízí. O tomto doutníku lze bez nadsázky říci, že patří mezi malé velikány kubánského kuřiva, pojďme se tedy na něj podívat blíže v naší první recenzi.

Parametry

Velikost prstýnku: 50
Rozměry: 124 x 19.84 mm
Typ/Formát: Robusto
Země původu: Kuba
Výroba: ručně balený

Vzhled

Romeo y Julieta Short Churchill je na první pohled krásný doutník „kyprých“ tvarů, krátký a robustní zástupce věhlasných kubánských doutníků. Má tmavší, výrazný krycí list typu Colorado, opatřený typickým prstýnkem vyvedeným v barvách této značky. Pod prstýnkem potom najdeme zlatý proužek s názvem tohoto doutníku.

Konstrukce a hoření

Jak již bylo řečeno máme tu čest s kratším doutníkem typu Robusto, pro některé může být překvapivě obtížné udržet jej v ideální kondici po celou dobu hoření. Přesvědčivě perfektní tvar a provedení zajišťuje kvalitní hoření na počátku kdy si začnete vychutnávat první dotyky a obejme vás jeho výrazné aroma. Doutník také velmi dobře drží popel. V druhé polovině kouření však již hůře táhne a hoření možná budete muset podpořit. Doutníky Romeo y Julieta Short Churchill se vyplatí důkladně zapálit tak aby hlava žhnula v celé ploše rovnoměrně.

Vůně a aroma

Máme co do činění s doutníky výrazné chutě a vůně. Z počátku dominuje dřevitá chuť postupně se rozvíjející do příjemných květnatých tónů, které si udrží po celou dobu hoření. Hloubka chuti je velmi působivá.

Cena doutníku

Romeo y Julieta Short Churchill patří mezi dražší doutníky podobně jako většina jiných kubánských doutníků formátu Robusto. Cena za jeden doutník je přibližně do 300,-. Vyšší cenu však vyvažuje kvalita a požitek z kouření opravdové kuby.

Celkové hodnocení

Kvalitní doutníky určené spíše zkušenějším kuřákům, vyžadují precizní zapálení, vyplatí se je nechat uležet v humidoru a vychutnat si je u sklenky dobrého pití. Výrazná chuť a vůně, velmi příjemná kombinace dřevitých a květnatých tónů, poctivý doutník který si udrží všechny přednosti po celou dobu kouření. Negativně lze hodnotit vyšší cenu.

You may also like...