Kam umístit humidor?

V jednom z minulých článků jsme si řekli k čemu slouží humidory, dnes si povíme pár cenných rad o tom kde je nejlepší humidor umístit.

Kam tedy uložit svůj nový humidor?

To kde je humidor v místnosti umístěn není pro kvalitu doutníků, které jsou v něm uloženy až tak podstatné, přesto jsou tu některé okolnosti které mohou kvalitu prostředí a hodnoty vlhkosti v humidoru negativně ovlinit. Jedná se především o výkyvy teplot poblíž zdí, oken a dveří které jsou časté především v panelových bytech, zde je vhodné uložit humidor dále od těchto exponovaných míst, například na stolek uprostřed pokoje či do skříně, také není na závadu mít humidor jednoduše položen na zemi na nějaké podložce či na koberci.

Rovněž je tu riziko poškození humidoru pádem ze stolu či police, určitě není vhodné jej umístit na úzký podklad či do vyšších pozic ze kterých bychom si jej museli krkolomně podávat. Při nákupu nového humidoru můžete zvážit jak vám bude barevně a designem ladit k nábytku a interiéru celého pokoje, humidor se může krásně vyjímat v prosklené obývací stěně kde bude chráněn před změnami teplot a zároveň působit jako příjemný doplněk interiéru.

You may also like...