Jaký humidor? Co třeba Adorini?

Mnoho milovníků prémiových doutníků řeší ožehavou otázku jaký koupit humidor. Na českém trhu je k mání řadu humidorů různých povrchových úprav, rozměrů a typů. Bohužel doba si žádá nabídku levného zboží a tak je trh plný levných humidorů, které se prakticky bez výjimky vyrábí v Číně a jejichž kvalita je nevalná. Mezi nejčastější problémy, se kterými se uživatelé humidorů potýkají je neschopnost udržet v humidoru vlhkost, netěsnost humidoru, nepřesnost měření vlhkoměrů a neposlední řadě i nedostatečná kapacita zvlhčovače ve vztahu k velikosti interiéru.

V záplavě levných čínských humidorů a extrémně drahých značkových humidorů je možné najít i nenápadný sortiment, který svojí cenou a především inovativností můžeme bez nadsázky považovat za černého koně humidorů. Jedná se o humidory Adorini, jenž se v provedení deluxe konečně dostaly i na náš trh.

V této recenzi si představíme jeden novější humidor ze sortimentu jenž tato značka nabízí, jedná se o humidor Adorini Carrara Grande.

Adorini Carrara Grande

Adorini Carrara Grande

Vzhled a povrchová úprava

Při prvním pohledu humidor zaujme unikátním vzhledem, je celý bílý a jeho hrany jsou zaoblené. Troufáme si tvrdit, že podobný bílý humidor na českém trhu nemá konkurenci, Carrara Grande vypadá na první pohled opravdu luxusně a neotřele. Lak je při podrobném prozkoumání silný a stejnobarevný, bez teček či vroubků. Stejně precizně je humidor lakován i v místě pantů a lemů, kde je lak poctivě zatažen přes dýhy. Po prvním otevření humidor zaujme svojí bytelností a robustností, silné stěny a cedrová vložka spolu tvoří 3cm tlustý korpus.

Humidor Adorini Carrara Grande

Humidor Adorini Carrara Grande

Příslušenství

Vlhkoměr humidoru je vlasový což je u produktu tohoto typu zcela výjimečné, u většiny humidorů na trhu je vlhkoměr opatřen pouze drátkem, který často měří nepřesně. Vlasový vlhkoměr oproti tomu funguje naprosto dokonale. Vlhkoměr navíc disponuje kalibračním šroubkem a na ciferníku je vyznačena oblast, ve které by se měla vlhkost pohybovat což je pro uživatele velmi praktické.

Další komponent, který je nedílnou součástí každého humidoru je zvlhčovač. I zde humidor vyniká inovací v podobě zvlhčovače na bázi polymerových krystalů, které provlhčují humidor lépe než klasické zvlhčovače se savou houbou. Zvlhčovač je v luxusním provedení se zlatem pokovenou čelní deskou a mřížkou jenž lze efektivně uzavírat a regulovat tak výdej vlhkosti.

adorini vlhkoměr

adorini vlhkoměr

Další inovace a vychytávky

Interiér humidoru je vyložen cedrovou vložkou, která je perforovaná a lépe tak dokáže pojmout a uvolnit vlhkost do interiéru. Dalším vylepšením je víko humidoru, které pod dřevěným povrchem skrývá magnetickou desku umožňující snadné přichycení vlhkoměru a zvlhčovače pouze přes magnety. Zajímavým doplňkem jsou i dělící přepážky, které se ukotví do cedrového roštu a lze na ně nasadit plastové popisky jenž umožní rozčlenit obsah humidoru a popsat si jednotlivé doutníky. Nápadné je i vnitřní kování, které je silnější než je u humidorů obvyklé. Každý humidor Adorini má v základní výbavě i tekutinu do humidoru.

inovace Adorini

inovace Adorini

Cena a závěrečné hodnocení

Humidor Adorini Carrara Grande je krásný humidor, do kterého jsme se hned po vyjmutí z elegantní černé krabice opatřené zlatými nápisy zamilovali. Humidor prakticky po otevření vykazoval známky vyšší vlhkosti, nejspíše jej výrobce zavlhčuje již před uvedením na trh. Následně jsme bez sebemenších problémů humidor zavlhčili pomocí zvlhčovače na požadovanou vlhkost. Adorini vlhkoměr při srovnání s vlhkoměrem digitálním měřil naprosto přesně a bez problémů reagoval na změnu vlhkosti i při vyjmutí z humidoru. Cena tohoto humidoru se pohybuje kolem 6000Kč a patří mezi nejdražší kousky ze sortimentu Adorini. Ostatní humidory Adorini se dají koupit v cenách mezi 3000-5000Kč což je s přihlédnutím k tomu, jak jsou tyto produkty vybaveny a precizně vyrobeny odpovídající cena. Závěrem můžeme upřímně říci, že jsme doposud lepší humidor v rukou neměli, Adorini je zcela jistě nejlepším produktem tohoto typu ve vztahu k poměru cena/kvalita/funkčnost na našem trhu. Internetové stránky dodavatele i s nabídkou celého sortimentu najdete na adrese www.adorini.cz.

You may also like...