Cohiba Behike – Král mezi doutníky

Dva největší hráči na trhu s doutníky firmy The Pacific Cigar Company (výhradní dovozce kubánských doutníků do Asie), and Habanos S.A. (vládní, monopolní firma zajišťující export kubánských doutníků) společně oznámili vydání nové prémiové edice doutníků pod názvem Cohiba Behike, doutníky vlastními slovy označují jako „nejexkluzivnější doutníky nejprestižnější značky“.

Oznámeny byly celkem tři formáty velikostí těchto doutníků a to:
BHK 52: prstýnek 52 (20,64 mm) x délka 119 mm; Vitola: Laguito No.4
BHK 54: prstýnek 54 (21,43mm) x délce 144 mm; Vitola: Laguito No. 5
BHK 56: prstýnek 56 (22,22mm) x délka 166 mm; Vitola: Laguito No. 6

Cohiba Behike je na trhu k dispozici v limitované edici jelikož množství tabáku ze kterého se doutníky vyrábí je také omezené. Tabákové listy pochází ze dvou vyhlášených plantáží v údolí Vuelta Abajo. Jedna plantáž se nachází v oblasti města San Juan y Martínez a druhá u San Luis. Všechny tyto oblasti mají takzvaný PDO status (Protected Designation of Origin) jímž jsou označeny místa, která mají pro danou zemi zvláštní význam z hlediska produkce surovin či zemědělských produktů. Jedná se o jakousi obdobu ochranné známky. Náplň těchto doutníků zvaná Medio Tiempo je považována za vůbec nejlepší surovinu, kterou lze k výrobě doutníků použít. Je tvořena kombinací čtyř druhů tabákových listů a je označována též výrazem Fortaleza 4. Medio Tiempo tak pomáhá utvořit doutník, který má naprosto unikátní a specifickou chuť i vůni, takový doutník je velmi silný a výrazný a nehodí se pro začátečníky.

Doutníky se vyrábí v proslulé továrně El Laguito a mohou je balit pouze torcedores, to jsou baliči doutníků, kteří patří k těm nejlepším v daném oboru. Jsou proškoleni mnoha lety praxe a zkušeností, které získali při této činnosti.

Cohiba Behike patří k těm nejdražším doutníkům na trhu, prodávají se za ceny od 700,-Kč do 1000,-Kč.

Výraz Behike, kterým jsou tyto nové vlajkové lodě značky Cohiba označeny pochází z řeči původních obyvatel Kuby, indiánů kteří takto označovali šamany, nebo jiné vysoce postavené muže v komunitě.

You may also like...